Hakkımızda

1948 Eskişehir doğumlu olup tüm tahsil yaşamını Eskişehir’de tamamlayan sanatçı 1979’ da mezun olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra iş yaşamına Kütahya Porselen’de başlamış uzun süren AR-GE ve işletme tecrübelerinin beraberinde yurtdışı meslek eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. Emekliliğnden sonra Güral Porselen ve Güral Cam fabrikalarının kuruluş aşamasında araştırma görevleri almıştır.

Antalya Manavgat Kulüp Ali Bey Tatil Köyü’nde Türkiye’nin tarihi yerlerinin 13m² ‘lik seramik üzerine sır üstü tablolarını yapmıştır.Kaakistan Devleti tarafından Türkiye’ye verilen Ahmet Yesevi Türbesi’nin restorasyonunda yerinde çalışma yaparak alt yapı araştırmalarını tamamlamıştır. Kütahya’da bulunduğu süre içinde çini ve seramik atölyesi kurmuş, 3000’den fazla model üzerine eserler üretmiştir.

2000 yılından sonra el sanatlarına olan yeteneğini ve becerisini doğum yeri olan memleketi Eskişehir’e kazandırmak düşüncesi ile atölye çalışmalarını Eskişehir’de devam ettirmiştir.

2006 yılında Tarihi Odunpazarı Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda Eskişehir'in ilk Cam Sanatları Atölyesi'ni kurmuştur ve halen çalışmalarına bu atölyede devam etmektedir.

Somer Sanat Evi - Cam Sanatları © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik İlkeleri